Hierarchie

11. února 2011 v 17:22 | Nana
..........
Po dohodě z alfa jedincem z vaší smečky Vás mohu přesunout na libovolný 'post'. Stačí do komentářů vyplnit tento jednoduchý formulář:

• Jméno vašeho vlka
• Máte povolení alfa jedince?
• O jaký post máš zájem?


Alfa samec/samice → Jedinec alfa vede lov a jde v čele smečky. Vždy
musí jíst dříve než ostatní a ve smečce požívá největší úctu. Alfa pár má jako jediný ve smečce právo pářit se. Otcem mláďat je většinou alfa samec, ale nemusí tomu tak být vždy. Když alfa nejeví o samici zájem, spáří se s ní níže postavený samec (většinou beta).

Beta samec/samice → Jedinec beta může jako jediný ohrozit pozici alfy. Pokud jsou ve smečce jakékoliv komplikace z alfa párem (např. při rozmnožování, kdy se alfa pár zdržuje mimo smečku aby nebyl rušen ostatními), beta pár ho vždy zastoupí. Je to druhé nejvyšší postavení v hierarchii smečky.

Výše postavený → Výše postavené členy smečky tvoří vlci se středními právy. Ulovenou kořist jedí hned po beta páru, většinou ve smečce zastávají lov nebo ochranu.

Níže postavený → Do této kategorie lze zahrnout vlky z nepřílišnými právy. Jedí jako poslední, nemají právo zasahovat do lovu nebo ochrany ostatních. Ve smečce jsou spíše tichými společníky a příživníky. V období páření ovšem pomáhají z výchovou mláďat.

Omega samec/samice → Jedná se většinou o jedince s úplně nejnižším postavením. Je to obětní beránek - je zaháněn od žrádla a směřují proti němu bezdůvodné útoky. Při napadení smečky nese hlavní nápor a vyžadují-li to vyšší zájmy smečky, může být i obětován.


Zdroj:↓
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama